TRADIČNÍ thai

Je masáží akupresurních bodů, ležících na deseti hlavních energetických liniích, stimulován plynulý tok energií v těle.

Chci Vás upozornit, že vycházím jak z východní filosofie, tak i z individuálních možností vašeho pohybového aparátu.

Nebojte se, vždy zvolím formu masáže, která pro vás bude příjemná.

 

thajská masÁŽ

Teoretický základ thajské masáže spočívá v konceptu energetických linií SEN (analogických k energetickým kanálům NADI v Indii a čínským MERIDIÁNŮM) vedoucích v těle životní energii PRANA. Během procedury je masáží akupresurních bodů, ležících na deseti hlavních energetických liniích, stimulován plynulý tok energií v těle. Různé masérské techniky stimulace energetických linií a akupresurních bodů uvolňují blokády, podporují volný tok energií a obnovují pocity zdraví a pohody. Akupresurní masáž energetických linií je kombinována protahovacími cviky (streči), kvůli kterým bývá označována jako Jóga-masáž nebo Jóga pro lenochy. Tradiční procedura thajské masáže zahrnuje masáž celého těla a trvá 1,5 - 2 hodiny. Jemné uvolňující tlaky předcházejí náročnějším protahovacím cvikům. Vaše tělo se tak pomalu a postupně, bezbolestně uvolňuje a protahuje. V případě opravdového mistra thajských masáží může vhodně zvolená procedura nahradit týdny poctivého strečinku

Před masáží

Je vhodné odložit prstýnky, řetízky, hodinky, náramky a jiné ozdoby. Většina šperků je zhotovena z kovů, které ovlivňují energetický tok v těle. Týká se to klienta/ky i maséra/ky. 

V průběhu masáže

Dochází k hlubší relaxaci organizmu a tím k ochlazení těla. Proto se masáž provádí v pohodlném a vzdušném oblečení. Pokud vám bude při masáži zima, nebojte se mě požádat o přikrývku, která je k dispozici.

Masáž urychluje metabolizmus (odbourávání tuků a odpadních látek z těla). To se může projevit přechodným zvýšením tělesné teploty či lehkou bolestí hlavy. Pro prevenci těchto nežádoucí projevů je doporučeno vypít cca 2 litry tekutin denně, nejlépe vody (vhodný není alkohol, káva, černý čaj a podobné nápoje, které vedou k dehydrataci organizmu).

Po masáži

Pro zachování a prohloubení účinku, je dobré počkat se sprchováním či koupelí alespoň 2 hodiny po ukončení masáže.

Rovněž je dobré nespěchat s konzumací jídla nebo volit lehkou stravu. Po jídle je energie přirozeně odčerpávána na trávení potravy a procesy vyrovnávání energie po masáži se mohou zpomalit či zcela zastavit.

Po masáži je doporučeno doplnit tekutiny.

Je možné, že se budete po masáži cítit ospalý/á. V takovém případě je vhodné jít spát a nechat své tělo dále regenerovat ve spánku.

Pokud se budete cítit povzbuzený/á a budete pomaleji usínat, není důvod k obavám. Příčinou je vyrovnávání toků energií v těle.

Po terapeutické proceduře (netýká se relaxační masáže) mají někteří lidé pocity zvýšené únavy (jako by intenzivně cvičili). Je to z toho důvodu, že svaly pracovaly způsobem, na který nejsou v běžném životě zvyklé. Pokud se takové pocity dostaví, nejedná se o nic nezvyklého. S pravidelnou návštěvou masáží tyto projevy zcela zmizí. Tělesná únava nepřetrvává příliš dlouho a zpravidla mizí druhý den po masáži.

 

Chtěla bych Vás upozornit, že vycházím jak z východní filosofie, tak i z individuálních možností vašeho pohybového aparátu. Nebojte se, vždy zvolím formu masáže, která pro vás bude příjemná.