Manuální ruční lymfatická masáž

Speciální masáž k obnově a zvýšení oběhu lymfy.

Lymfa
tekutina milující pohyb

Dopřejte si pomáhající obnovu vaší vnitřní kanalizace, jak by se také mohl lymfatický systém nazývat. .“

 

 

 

V čem tkví tajemství lymfatické masáže?

Tato speciální masáž má za úkol obnovit a zvýšit oběh lymfy. Lymfatický systém totiž nemá svoji pumpu. Jestliže nepracuje nebo je jeho činnost zpomalena, zůstávají zbytky látkové výměny v tkáních. Tukové buňky zvětšují svůj objem, vytvářejí se tukové polštářky, celulita (pomerančová kůže) a otoky.
Pomocí cíleného masážního tlaku a směru je možné lymfu aktivovat a dosáhnout odplavení škodlivin z těla ven.
Lymfodrenážní masáž by měl provádět lymfoterapeut, který jemnou a přesně určenou technikou manuální lymfodrenáže odblokuje hlavní uzliny a odvede drenážovanou tekutinu vylučovacím systémem z těla ven. Tato metoda je přirozená a lékařsky zdůvodněná. Je nejen účelná, ale navíc velice příjemná a relaxační.

Jak funguje lymfatický systém?

Lymfatický systém je nedílnou součástí imunitního systému a také informačního systému člověka. Je to vlastně jediný systém, jenž uchovává a transportuje z těla ven škodliviny, které jednak vznikají při funkci organismu, jednak do něj vnikají z vnějšího prostředí vzduchem a potravinami. Protože je tento systém hlavním faktorem obranyschopnosti organismu, má rozhodující podíl na všech nemocech dnešní doby. Lymfatický (mízní) oběh se velmi podobá oběhu krevnímu. Větší lymfatické cévy jsou podobné jako žíly, lymfatické kapiláry jsou rozptýleny přes celé tělo. Součástí tohoto systému jsou i lymfatické uzliny a orgány (kostní dřeň, slezina, brzlík). Největší vliv na tvorbu, kvalitu a proudění lymfy mají orgány jako žaludek, slinivka a slezina, jež plní v organismu sekretorickou funkci. Navíc přímo ovlivňují výživu svalů, tedy systém nejvíce napomáhající oběhu lymfy. Proto vhodná výživa a správná funkce těchto orgánů hrají významnou roli v celkové obranyschopnosti organismu. Hlavní funkcí lymfatického systému je vstřebávání přebytečné tekutiny a její návrat do krevního řečiště, vázání tuků a účast na fungování imunitního systému. Uzliny zachycují nečistoty proudící lymfou a vylučují je z organismu. Lymfa tedy odvádí z těla všechny toxické látky, které naše tělo přijímá. Za normálních okolností protékají lymfatickým systémem denně zhruba 4 litry tekutin. Obsahují vodu, bílkoviny, tuky, soli, odumřelé buňky, bakterie, látky vzniklé jako odpad metabolických procesů.

 

Jak začíná lymfatická masáž?

Před zahájením samotné ruční lymfatické masáže i pomocí Lymfovenu je nezbytné provést prodýchání do oblasti břicha. Aktivujeme tak naše vylučovací orgány. Dále vyprazdňujeme uzliny v podkličku, podpaží a tříselných oblastech. Pokud k tomu nedojde, vystavujete se ohromnému riziku. Nevyprázdněné uzliny Vám mohou způsobit veliké zdravotní problémy.

 

Indikace:

- při chronické žilní nedostatečnosti

- jako prevence křečových žil (krev se rychleji okysličuje, pro osoby, které trpí křečovými žilami je tento typ masáže nejšetrnější)

- odstranění pocitu těžkých nohou proti bércovým vředům

- při revmatismu, artritidě, bechtěrevově chorobě (bolest kolen)

- uleví od bolesti, popřípadě zmenší otok při migrénách

- uleví od bolesti pooperační stavy

- prevence hluboké trombózy, pomáhá při pooperačních a poúrazových otocích, zhmožděninách, minimalizuje zjizvení a urychluje proces uzdravení, podporuje hojení, urychluje vstřebávání hematomů po úrazech pohybového aparátu (výrony, zlomeniny)

– umožní lepší přísun živin a vitamínů do postižené oblasti a odvod nežádoucích látek při regeneraci těla (regenerace tkáně, vazů, svalů, rehabilitace sportovců a pracovníků s vysokým zatížením nohou) v rámci detoxikace organismu

- zprůchodňuje a čistí lymfatický systém, zrychlení toku lymfy v organizmu a tím odvod škodlivých látek z těla, upravuje rovnováhu v hormonálním systému, harmonizuje množství tekutin v jednotlivých částech těla, upraví se metabolismus k zvýšení imunity při poškozené obranyschopnosti upravuje práci srdce, ledvin, střev pomoc při akné, lupence první pomoc při menších popáleninách, pohmožděninách a odřeninách jako kosmetická masáž - proti celulitidě (masáž nohou a břicha, vyprazdňování tukových buněk má za následek snižování hmotnosti , odstraňování celulity a zlepšení kvality kůže), proti vráskám (masáž obličeje a krku, zlepší se elasticita a vzhled pokožky) Těhotenství 4.-8.měsíc – otoky dolních končetin (pod podmínkou zdravého plodu a zdravé matky) uvolnění a relaxace organizmu

- vyrovnává emoce Kontraindikace při nádorovém onemocnění při akutním bakteriálním a virovém onemocnění - angína, chřipka, atd. při akutním žilním onemocnění s trombózou či zánětem při pravo i levostranné srdeční insuficienci, astma cardiale při zvýšené funkci štítné žlázy

- hyperthyreosa při zvýšeném svalovém tonusu - hypertonie při chronické bronchitis

- uleví od bolesti, popřípadě zmenší otok

Částečné a místní kontraindikace zánětlivá onemocnění zánět tlustého střeva a konečníku, spastická zácpa nejasné břišní potíže (vředy, žlučníkové obtíže, …) alergie, ekzémy

Jak často a kolikrát minimálně?

Lymfodrenáž se doporučuje opakovat minimálně: 3x týdně minimálně 10 ošetření – anticelulitidová kůra, 2x týdně - pooperační stavy (podporuje hojení, zmírňuje otoky,minimalizuje zjizvení), 2x měsíčně lokální ošetření hlavy a krku proti migréně či nohou proti křečovým žilám, 1x měsíčně celkovou lymfodrenáž v obdobích na jaře a na podzim jako nejvhodnější detoxikace organismu.

 

 

Single Project